Türkiye’nin Kuruyemiş Devi Halka Arz Oluyor! Dağıtılacak Hisse Detayları Belli Oldu

Çekirdek, fındık ve fıstık dahil olmak üzere onlarca kuruyemiş ürünü üreten ve Türkiye’nin en çok satış yapan kuruyemiş üreticisi olan Armada Gıda, halka arz olmaya hazırlanıyor.

Bünyesinde bulundurduğu Tadım Gıda ile Türkiye’deki milyonlarca vatandaş tarafından yakından tanınan firma, SPK’ya halka arz için gerekli başvurularını iletti.

Borsa İstanbul’da işlem görmek için hazırlanan şirketin başvurusunun kabul edilmesi halinde, talep toplama tarihi belli olacak ve şirketin borsaya arzı tamamlanacak.

DAĞITILACAK HİSSE MİKTARI BELLİ OLDU

Armada Gıda’nın halka arz işlemlerinin sorunsuz şekilde onaylanması beklenirken, yatırımcılara göre şirketin talep toplama işlemlerinde Borsa İstanbul rekoru kırılabilir. Halihazırda 8 milyonun üzerindeki bireysel yatırımcı sayısı ile Borsa İstanbul’da büyük bir hacim oluşurken, şirketin lot fiyatları gibi detaylar ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Armada Gıda’nın SPK’ya sunduğu izahat metnine göre açıklamasına göre şirket halka arz sürecini Global Menkul Değerler A.Ş ile yürütecek. 68 milyon 745 adet payın satışını düşünülen halka arzda payların 7 milyon adeti sermaye artırımı, 11 milyon adeti ortak satış yöntemi ile satılacak.

ARMADA GIDA ŞİRKETİ HAKKINDA

Sönmez ailesine ait 30 yıllık firma 3 ayrı tesiste 11 fabrika ile üretim yapıyor. Köklü şirket konvansiyonel ve organik bakliyat, hububat, bulgur, pirinç, yağlı tohumlar üretimi, işlemesi, ithalatı ve ihracatı yapıyor. Sektör lideri şirket son teknolojiyi kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x